KOSMETOLOGIA ESTETYCZNA

medycyna estetyczna świdnica

W ofercie kliniki Medi-Lab znalazła swoje miejsce medycyna estetyczna. Głównym jej zadaniem jest poprawa jakości życia pacjentów, poprzez usunięcie niedoskonałości o różnym podłożu. Poprawa fizycznej atrakcyjności pacjenta przekłada się na satysfakcję z własnego wyglądu i tym samym wpływa na polepszenie samopoczucia.

Znajdziecie tu Państwo szeroką gamę zabiegów służących zahamowaniu procesów starzenia się skóry oraz zwalczających wiele innych problemów natury estetycznej.

Zapraszamy do naszego gabinetu, w którym  bezpłatnych konsultacji udzieli Państwu mgr Dagmara Jadczak. 

OFERTA ZABIEGÓW

HIFU

W medycynie estetycznej HIFU pełni rolę bezinwazyjnego liftingu twarzy. HIFU to skrót od angielskiego wyrażenia high intensity focused ultrasound, czyli skupiona wiązka fal dźwiękowych o dużym zasięgu.HIFU to fala akustyczna o wysokiej częstotliwości, powodująca ruch komórek w tkankach. Fala ma ograniczony zasięg i może kumulować się na różnej głębokości tkanki – w medycynie estetycznej używane są trzy głębokości – 1.5, 3.0 i 4.5 mm. Skoncentrowana wiązka ultradźwięków sięgając określonej głębokości powoduje ruch i tarcie komórek generujące ciepło, co w efekcie prowadzi do mikro poparzeń wewnątrz tkanki – mają one średnicę od 0.5 do 1 mm. Powierzchnia skóry pozostaje nietknięta, za to pod spodem zachodzą intensywne procesy odbudowy i regeneracji stymulowane przez uszkodzenia.Urządzenie do emisji ultradźwięków powinno być obsługiwane przez specjalistę, który dobierze głębokość zabiegu odpowiednio do miejsca jego wykonywania.Przed zabiegiem skóra smarowana jest żelem, następnie do wybranego miejsca lekarz przykłada urządzenie emitujące fale. Osoby o niskim progu bólu mogą odczuwać dyskomfort podczas zabiegu. W takich przypadkach smaruje się skórę kremem znieczulającym. Wrażenia bólowe mogą przypominać lekkie ukłucia, a ich intensywność uzależniona jest od mocy fali. Zabieg HIFU najczęściej wykorzystywany jest na twarz, ale można wybrać każde inne miejsce, gdzie skóra potrzebuje ujędrnienia i regeneracji.

LASER FRAKCYJNY CO2 APHRODITE

Promień lasera uszkadza skórę pozostawiając obszary nieuszkodzonej tkanki. Pozwala to na skrócenie okresu naprawy tkankowej po kolumnowej ablacji (waporyzacji). W trakcie regeneracji powstaje nowa pokrywa nabłonkowa i są wytwarzane nowe włókna kolagenowe dzięki dostarczonej energii fototermicznej. Daje to widoczny efekt remodelowania blizn i odmłodzenia skóry.

Zastosowanie:

  • terapia efektów fotostarzenia (przebarwienia, zmarszczki)
  • redukcja blizn potrądzikowych
  • wygładzanie i odmładzanie skóry
  • poprawa elastyczności skóry poprzez aktywację produkcji kolagenu
  • redukcja blizn pooperacyjnych ( zanikowych i przerostowych) oraz rozstępów

WYPEŁNIANIE KWASEM HIALURONOWYM

Kwas hialuronowy usieciowany jest substancją,dzięki której możemy natychmiast usunąć zmarszczki,poprawić owal twarzy,napiąć skórę w wybranych partiach.Zabieg polega na iniekcji produktu w wybrane miejsca,po uprzednim znieczuleniu miejscowym. Cząsteczka kwasu hialuronowego wchłania aż 7 cząsteczek wody,tak silna właściwość wiązania wody w skórze pozwala na otrzymanie rewelacyjnych efektów pozabiegowych i tym samym satysfakcji pacjenta. Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym i trwa zaledwie 1h. Okres rekonwalescencji zaly indywidualnie od pacjenta.

NICI PDO

Nici liftingujące i rewitalizujące od kilku lat królują w gabinetach medycyny estetycznej. Za ich pomocą można szybko odmłodzić twarz, ujędrnić skórę, dodać jej sprężystości i poprawić mankamenty wyglądu naruszone przez efekty starzenia.Zabieg podniesienia skóry za pomocą nici wchłanialnych jest alternatywą dla tradycyjnego liftingu, który jest poważnym zabiegiem chirurgicznym, polegającym na wycinaniu kawałków skóry i wymagającym długotrwałej rekonwalescencji. Nici liftingujące podnoszą, regenerują i wzmacniają skórę oraz korygują rysy twarzy. Mikronici są wykonywane z wchłanialnych materiałów, które nie wywołują reakcji autoimmunologicznych. W zależności od wykorzystanego materiału, są one wchłaniane przez okres od 12 do 18 miesięcy. Mają długość od 5 do 10 cm. Niektóre z nich są gładkie, inne zaś są wyposażone w haczyki lub stożki.Nici są stosowane zarówno w obrębie twarzy (czoło, linia brwi, policzki, żuchwa), jak i ciała (podniesienie skóry na szyi, dekolcie, brzuchu, ujędrnianie piersi, skóry ramion, podnoszenie pośladków).

Zabieg polega na miejscowym znieczuleniu skóry za pomocą kremu lub zastrzyku oraz wprowadzeniu pod skórę cienkich igieł, wokół których owinięte są pojedyncze nici. Igła jest wyciągana ze skóry, zaś nić pozostaje wewnątrz. Ich ilość zależy od potrzeb pacjenta. Są wbijane pod kątem lub równolegle do siebie, tak, by utworzyć niewidoczne rusztowanie podnoszące skórę. Zabieg trwa od 30 minut do godziny.

WOLUMETRIA TWARZY

Zabiegi wolumetryczne z kwasem hialuronowym umożliwiają modelowanie twarzy bez ingerencji skalpela. Wolumetria twarzy pozwala na podniesienie owalu, zwiększenie objętości, przywrócenie gęstości skórze, a nawet korekcję kształtu nosa, ust czy kości policzkowych.

Wolumetria twarzy, czyli modelowanie konturów twarzy ma za zadanie skorygować lub przywrócić właściwy kształt twarzy. Zabieg wolumetrii twarzy polega na wprowadzeniu wypełniacza na bazie kwasu hialuronowego, który zwiększa objętość tkanek miękkich w miejscach, gdzie najbardziej widoczny jest ubytek tkanki tłuszczowej. – Iniekcja odbywa się w znieczuleniu miejscowym za pomocą igły lub kaniuli. Preparat wypełnia zapadniętą objętość policzków, skroni, okolic żuchwy czy podbródka, pozwala uwydatnić kształt twarzy i skorygować jej profil. W efekcie uzyskujemy jednolity, a przede wszystkim naturalny rezultat

TOKSYNA BOTULINOWA "BOTOX"

“BOTOKS” to potocznie przyjęta nazwa dla wysokoaktywnej neurotoksyny,hamującej przewodnictwo nerwowo-mięśniowe.Jest produktem przemiany materii Gramdodatnich pałeczek Clostridium Botulinum. W medycynie estetycznej i leczniczej wykorzystywana jest do osłabienia siły nadaktywnych mięśni mimicznych w celu uzyskania np. redukcji zmarszczek lub zmniejszenia potliwości pach,dłoni czy stóp.

Zabieg jest wykonywany bez znieczulenia,ponieważ nie istnieje taka potrzeba. Polega na iniekcji preparatu w odpowiednio dobrane miejsca. Po zabiegu nie należy pochylać głowy i kłaść się w czasie 4h. Miejsce wkłucia może być zaczerwienione,mogą pojawić się siniaki,krwiaki lub obrzęk. Wszystkie te dolegliwości mijają samoistnie po kilku godzinach.

PROFHILO


Stabilizowane hybrydowe kompleksy kwasu hialuronowego do szybkiego bioremodelingu skóry z natychmiastowym efektem poprawy sprężystości skóry.

LINERASE

LINERASE – nowej generacji atelokolagen i jedyny dostępny na rynku atelokolagen typu I – to przełomowy, bioaktywny preparat do mezoterapii, który regeneruje i odbudowuje skórę, a tym samym przywraca jej sprężystość i blask. Preparat jest przeznaczony do pobudzenia fibroblastów do wytwarzania włókien, endogennego kolagenu, jako nowego wypełnienia tkanki. Atelokolagen LINERASE stymuluje produkcję nowych fibroblastów, które przyczyniają się do poprawy kondycji skóry, a tym samym młodszego wyglądu. Bioaktywny preparat przeznaczony jest do regeneracji i odbudowy skóry, redukcji wiotkości, rozstępów i blizn zanikowych, przywrócenia sprężystości i elastyczności, wygładzenia zmarszczek.

LIPOLIZA

Lipoliza iniekcyjna to bezinwazyjna, bo nieoperacyjna, metoda usuwania tłuszczu z określonych partii ciała. W pierwotnym założeniu lipoliza iniekcyjna miała być alternatywą dla liposukcji i być stosowana w celu modelowania sylwetki. Jednak szybko okazało się, że roztwór fosfatydylocholiny, wstrzykiwany podczas zabiegu, pozwala pozbyć się nie tylko tzw. boczków i innych fałdek odpornych na diety i ćwiczenia, lecz także tłuszczu z podwójnego podbródka i z worków pod oczami.

Lipoliza iniekcyjna to bezoperacyjny zabieg polegający na trwałym usuwaniu tkanki tłuszczowej, której nie można zredukować za pomocą diety i ćwiczeń. W zawiązku z tym lipoliza iniekcyjna służy do redukcji tylko miejscowo nagromadzonego tłuszczu i modelowania sylwetki.Lipoliza iniekcyjna nie powoduje tzw. efektu jo-jo. Tłuszcz raz usunięty z konkretnego miejsca, nigdy już nie powraca.

OSOCZE BOGATOPLYTKOWE

“Wampirzy lifting”-zabieg polega na pobraniu krwi od pacjenta,odwirowaniu jej,aby uzyskać cenny preparat do wstrzyknięć. Osocze bogatopłytkowe,o którym mowa, stymuluje odnowę komórkowa,wzrost komórek,przyczynia się do powstawania nowych naczyń krwionośnych,redukuje uszkodzenia skóry,wypłyca i redukuje blizny,stymuluje produkcję kwasu hialuronowego,dotlenia i rewitalizuje całkowicie skórę.Zabieg wykonuje się metodą mezoterapii igłowej.

FIBRYNA BOGATOPLYTKOWA I-PRF

Zabieg z wykorzystaniem fibryny jest kolejnym krokiem w obudowie i regeneracji tkanek. Jego skoncentrowana formuła pozwala na jeszcze większe i bardziej widoczne efekty w postaci przebudowy, regeneracji i naprawy struktur skóry, między innymi dzięki zawartości komórek macierzystych.Efekty jakie można zaobserwować po zabiegu to nie tylko odbudowa i odmłodzenie skóry np. na twarzy, doskonałe rezultaty obserwujemy przy zabiegach wspomagających proces leczenia schorzeń skórnych takich jak np. egzema, łuszczyca i inne.

MEZOTERAPIA IGŁOWA

Mezoterapia jest najlepszą metodą na zachowanie młodego wyglądu,poprawia napięcie skóry,jej jędrność i nawilżenie.Zwalcza równiez problemy skórne związane z trądzikiem i stanami zapalnymi.Polega na serii wstrzyknięć odpowiednio dobranego do problemu preparatu.Wcześniej skóra objęta zabiegiem zostaje miejscowo znieczulona.Zabieg wykonujemy seriami.

DERMAPEN

DermaPen czyli mezoterapia mikroigłowa jest zabiegiem, polegającym na pobudzeniu i regeneracji włókien kolagenu i elastyny poprzez mechaniczną stymulację za pomocą specjalistycznej głowicy z kilkunastoma mikroigiełkami, która nakłuwa skórę. Powstałe mikrourazy wykorzystują naturalne zdolności organizmu do naprawy skóry oraz fizjologicznej indukcji kolagenu. Zabieg zwiększa również przepuszczalność skóry, dzięki czemu jest ona gotowa na przyjęcie specjalnie skoncentrowanych koktajli.

PEELING CHEMICZNY

Zabiegi wykonywane w seriach,mające na celu zwalczanie wszelkich problemów skórnych.Od przebarwień,przez stany zapalne,rumienie,trądzik pospolity,trądzik różowaty,fotostarzenie,spłycanie zmarszczek,poprawa napięcia i jędrności skóry,przywracanie odpowiedniego nawilżenia i doskonalenie kondycji skóry.Do dyspozycji jest szereg preparatów,będących przewodnikami w zabiegach ph zależnych oraz nanotechnologii. To zabiegi będące bazą do wykonywania zabiegów z większą ingerencją medyczna.

Współpraca

slider-subpage
Close Menu
Skip to content