Konsultacja ginekologiczne

konsultacje ginekologiczne

Na jednej wizycie wykonuję kompleksowo badania  diagnostyczne i profilaktyczne, które obejmują:

– Wywiad

Wizyta ginekologiczna rozpoczyna się od wywiadu lekarza, który pyta o przebyte choroby, ciąże i inne, niezbędne dla lekarza  informacje.  Badanie ginekologiczne odbywa się na fotelu ginekologicznym i polega na ocenie sromu, śluzówki pochwy oraz szyjki macicy.

Również pobierana jest wydzielina pochwowa do oceny mikroskopowej – tzw. wymaz bezpośredni (w nim można wykryć infekcję grzybiczą, pierwotniakową  czy też bakteryjną pochwy). Następnie badaniem palpacyjnym przezpoochwowym, tzw. zestawionym, oceniana jest macica i przydatki (jajnik i jajowód), zagłębienie  odbytniczo – maciczne, pęcherzowo – maciczne.

Następnie  wykonywane jest badanie USG przezpochwowe lub przezbrzuszne.   
– W zakres badania ginekologicznego wchodzi również  palpacyjne i USG piersi , w przypadku wskazań  badanie mammograficzne.

Po badaniu omawiane są jego wyniki oraz wypisywane recepty.

W trakcie badania można również pobrać materiał do badania cytologicznego.

USG ginekologiczne wykonywane jest profilaktycznie w celu oceny stanu narządów rodnych kobiety i cyklu miesiączkowego oraz przy podejrzeniu i leczeniu schorzeń organów płciowych. Przeprowadzane jest przy użyciu specjalistycznch aparatów ultrasonograficznych wysokiej rozdzielczości (GE Voluson E6, Voluson S6 ), które dzięki wykorzystaniu fal ultradźwiękowych tworzy na ekranie monitora obraz 2D, 3D lub 4D HD Live ,Doppler, Power Doppler badanych narządów wewnętrznych. W ten sposób lekarz może ocenić powierzchnię, wnętrze, kształt, wielkość, i położenie poszczególnych narządów, jak również wykryć nieprawidłowości. Badanie to jest bezbolesne i nieinwazyjne, dzięki czemu może być wykonywane wielokrotnie oraz u kobiet ciężarnych.
-USG ginekologiczne przezbrzuszne

Do prawidłowego wykonania badania USG narządu rodnego przez powłoki brzuszne, konieczne jest maksymalne wypełnienie pęcherza. Jeśli warunek ten nie zostanie spełniony, to gazy zalegające w końcowym odcinku jelit, zablokują rozchodzenie się fali ultradźwiękowej i uniemożliwią zobrazowanie badanych narządów. Dlatego ponad godzinę przed terminem badania należy wypić 1 – 1,5 litra niegazowanej wody i do czasu badania wstrzymać się z oddawaniem moczu.
.

-USG przezpochwowe:

Jest dużo dokładniejsze niż badanie przez powłoki brzuszne i daje możliwość weryfikacji wczesnej ciąży,
podejrzenia wad rozwojowych narządów rodnych,
podejrzenia zmian chorobowych narządów rodnych, jak mięśniaki macicy, endometrioza, torbiele/guzy jajników,
podejrzenie nowotworów narządów rodnych, jak rak błony śluzowej macicy lub jajnika,
oceny lokalizacji wkładek wewnątrzmacicznych.
Jest to także podstawowa metoda wykrywania zespołu policystycznych jajników.

USG ginekologiczne można w dowolnym momencie cyklu. Trwa zwykle kilkanaście minut i nie jest bolesne, u niektórych kobiet wywołuje jednak pewien dyskomfort.

Dysponujemy pełnym zapleczem diagnostycznym, laboratoryjnym i radiologicznym na terenie przychodni. Lekarze oraz cały personel zatrudniony w naszej placówce stale podnosi swoje kwalifikacje, aby jak najlepiej służyć Państwu fachową pomocą. Owocem naszych wieloletnich działań jest znaczne rozbudowanie bazy diagnostycznej i leczniczej, poprawa warunków pobytu dla naszych pacjentów oraz komfort pracy w atmosferze wzajemnego zaufania.

Lorem ipsum

Chcemy, aby każdy pacjent leczący się na terenie przychodni “Medi-Lab” czuł się bezpiecznie i pewnie. Rosnąca systematycznie liczba pacjentów utwierdza nas w przekonaniu, że jesteśmy im potrzebni, dlatego stale poszerzamy zakres swoich usług medycznych rozwijając swoją bazę diagnostyczno-leczniczą.

Aktualności

SPRAWDŹ OSTATNIE NEWSY

PRODUKCJA PRZYŁBIC

Razem z firmą Prasmet oraz WAS rozpoczęliśmy współpracę przy produkcji przyłbic ochronnych dla lekarzy. Rozdajemy je lokalnym szpitalom, jednostkom medycznym. Pierwsza partia 1000 sztuk już

Czytaj więcej »

Telemedycyna w ramach NFZ

Telemedycyna w Ramach NFZ. Zapraszamy Państwa serdecznie do skorzystania w naszej placówce z porady udzieloną drogą internetową. Udostępniamy dwa sposoby do odbycia konsultacji Za pomocą

Czytaj więcej »

Szkoła rodzenia

Szkoła rodzenia to zajęcia organizowane dla przyszłych rodziców, by przygotować ich do narodzin dziecka. Program pozawala wypracować ważne umiejętności rodzicielskie poprzez realizację zagadnień związanych z

Czytaj więcej »

Mammografia bezpłatna

PRACOWNIA MAMMOGRAFICZNA Przychodnia Medi-Lab posiada doskonale wyposażoną pracownię mammograficzną. Dysponujemy  mammografem cyfrowym GE Senographe Crystal Nova. Jak co roku w 2018  roku  pracownia uzyskała najwyższy

Czytaj więcej »

Ginekologia estetyczna

  ZABIEGI W  ZAKRESIE GINEKOLOGII ESTETYCZNEJ Laserowe leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu tzw SUI Laserowe leczenie  zespołu rozluźnienia pochwy tzw. VRS Laserowa rewitalizacja pochwy w okresie menopauzy

Czytaj więcej »
Close Menu
Skip to content