Nietrzymanie moczu leczenie

laser afrodyta
nietrzymanie moczu leczenie

Nietrzymanie moczu leczenie

Najczęstszą formą nietrzymania moczu u kobiet jest wysiłkowe nietrzymanie moczu, czyli tzw. SUI. Określane jest jako mimowolna utrata moczu w trakcie kichania, kaszlu czy wysiłku fizycznego oraz w innych sytuacjach życia codziennego.

Nietrzymanie moczu leczenie i diagnostyka

Nietrzymanie moczu jest częstą i uciążliwą chorobą występującą u kobiet. Dolegliwość ta jest przewlekła i może być objawem innej poważnej choroby, a nieleczona powoduje liczne powikłania. zachowawcze

Mało dokuczliwe dolegliwości można w większości przypadków wyleczyć zachowawczo, przez zastosowanie:

 • Farmakoterapii – wiążącej się z przyjmowaniem leków
 • Hormonoterapii – czyli hormonalnej terapii zastępczej.
 • HI-FU- moc ultradźwięków ogniskowanych
 • Laseroterapia- efekt fototermicznego obkurczania  tkanek
 • HIFU stref intymnych

  Moc ultradźwięków ogniskowanych w rewitalizacji! To co wyróżnia zabieg HIFU od innych z grupy nieinwazyjnych zabiegów ginekologii plastycznej to jego wielokrotnie wyższa skuteczność udowodniona m.in. w radioterapii. Fale ultradźwiękowe oddziaływują głęboko aż na tkankę mięśniową wymuszając jej regenerację nie uszkadzając przy tym śluzówki pochwy. Skuteczność tego zabiegu jest zauważalna zarówno w terapii prewencyjnej, jak i w leczeniu wysiłkowego nietrzymania moczu i problemu luźnej pochwy, wyraźnie zmniejszając jej średnicę. Zabieg trwa 40 min i nie wymaga hospitalizacji czy wyłączenia z życia zawodowego. HIFU to obecnie niekwestionowany lider w terapii nieinwazyjnej miejsc intymnych.

Laseroterapia -Laserem  APHRODYTA

Stosowanie laserów w leczeniu wysiłkowego nietrzymania moczu (NTM) to nowoczesna, nieinwazyjna terapia oparta o efekt fototermicznego obkurczania tkanek. Energia lasera dostarczana jest do wybranych tkanek powodując remodelowanie kolagenu, a w rezultacie obkurczanie powięzi miednicy i tkanek dna miednicy. Leczona tkanka wzbogacana jest o nowy kolagen przez co staje się bardziej napięta i elastyczna. W rezultacie poprawia się wsparcie pęcherza moczowego i znikają objawy wysiłkowego nietrzymania moczu.
 
 
Zabieg przeprowadzany jest w gabinecie na fotelu ginekologicznym. Leczenie trwa przeważnie ok. 30 minut, jednak czas zabiegu dostosowywany jest indywidualnie w każdym przypadku. Zabieg nie wymaga specjalnych przygotowań, ani znieczulenia. Po zabiegu zalecane jest przestrzeganie standardowych środków ostrożności związanych z wysiłkowym nietrzymaniem moczu, czyli unikanie wysiłku powodującego nacisk na pęcherz oraz 30-dniową wstrzemięźliwość seksualną.
 
Laserowe leczenie nietrzymania moczu przynosi najlepsze rezultaty u pacjentek z łagodną i umiarkowaną postacią wysiłkowego NTM oraz mieszanym nietrzymaniem moczu. W ciągu miesiąca po zabiegu następuje stopniowe odzyskiwanie kontroli nad oddawaniem moczu. Zazwyczaj jeden zabieg pozwala pozbyć się dolegliwości, jednak w razie potrzeby po upływie 4 tygodni można powtórzyć leczenie.
Wskazaniem do zabiegu jest wysiłkowe nietrzymanie moczu, nadmierne rozluźnienie pochwy, wygładzenie naturalnych pofałdowań oraz brak satysfakcji z życia seksualnego. Najczęstsze objawy zespołu rozluźnienia pochwy to dyspareunia, spadek libido, problemy z osiąganiem orgazmu, suchość, atrofia pochwy.
 

Przeciwwskazania do przeprowadzenia laserowego zabiegu NTM

 • ciąża i okres laktacji
 • porfira
 • ciężkie choroby ogólnoustrojowe
 • aktywna menstruacja
 • przyjmowanie leków wrażliwych na promieniowanie
 • niezdiagnozowane krwawienie pochwowe
 • infekcja w leczonym obszarze
 • podejrzewany lub rozpoznany rak piersi
 • choroba zakrzepowo-zatorowa

Kliknij ten przycisk, by zmienić ten tekst. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Dysponujemy pełnym zapleczem diagnostycznym, laboratoryjnym i radiologicznym na terenie przychodni. Lekarze oraz cały personel zatrudniony w naszej placówce stale podnosi swoje kwalifikacje, aby jak najlepiej służyć Państwu fachową pomocą. Owocem naszych wieloletnich działań jest znaczne rozbudowanie bazy diagnostycznej i leczniczej, poprawa warunków pobytu dla naszych pacjentów oraz komfort pracy w atmosferze wzajemnego zaufania.

Lorem ipsum

Chcemy, aby każdy pacjent leczący się na terenie przychodni “Medi-Lab” czuł się bezpiecznie i pewnie. Rosnąca systematycznie liczba pacjentów utwierdza nas w przekonaniu, że jesteśmy im potrzebni, dlatego stale poszerzamy zakres swoich usług medycznych rozwijając swoją bazę diagnostyczno-leczniczą.

Aktualności

SPRAWDŹ OSTATNIE NEWSY

PRODUKCJA PRZYŁBIC

Razem z firmą Prastmet oraz WAS rozpoczęliśmy współpracę przyprodukcji przylbic ochronnych dla leakrzy. Rozdajemy je lokalnym szpitalom, jednostkom medczynym. Pierwsza partia 1000 sztuk już dotarła

Czytaj więcej »

Telemedycyna w ramach NFZ

Telemedycyna w Ramach NFZ. Zapraszamy Państwa serdecznie do skorzystania w naszej placówce z porady udzieloną drogą internetową. Udostępniamy dwa sposoby do odbycia konsultacji Za pomocą

Czytaj więcej »

Szkoła rodzenia

Szkoła rodzenia to zajęcia organizowane dla przyszłych rodziców, by przygotować ich do narodzin dziecka. Program pozawala wypracować ważne umiejętności rodzicielskie poprzez realizację zagadnień związanych z

Czytaj więcej »

Mammografia bezpłatna

PRACOWNIA MAMMOGRAFICZNA Przychodnia Medi-Lab posiada doskonale wyposażoną pracownię mammograficzną. Dysponujemy  najnowszymi  na naszym terenie najwyższej klasy  analogowymi aparatami mammograficznymi   koncernu General Electric .  W 2018 

Czytaj więcej »
Close Menu
Skip to content