Nietrzymanie moczu leczenie

laser afrodyta
nietrzymanie moczu leczenie

Nietrzymanie moczu leczenie

Najczęstszą formą nietrzymania moczu u kobiet jest wysiłkowe nietrzymanie moczu, czyli tzw. SUI. Określane jest jako mimowolna utrata moczu w trakcie kichania, kaszlu czy wysiłku fizycznego oraz w innych sytuacjach życia codziennego.

Nietrzymanie moczu leczenie i diagnostyka

Nietrzymanie moczu jest częstą i uciążliwą chorobą występującą u kobiet. Dolegliwość ta jest przewlekła i może być objawem innej poważnej choroby, a nieleczona powoduje liczne powikłania. zachowawcze Mało dokuczliwe dolegliwości można w większości przypadków wyleczyć zachowawczo, przez zastosowanie:
 • Farmakoterapii – wiążącej się z przyjmowaniem leków
 • Hormonoterapii – czyli hormonalnej terapii zastępczej.
 • HI-FU- moc ultradźwięków ogniskowanych
 • Laseroterapia- efekt fototermicznego obkurczania  tkanek
 • HIFU stref intymnych

  Moc ultradźwięków ogniskowanych w rewitalizacji! To co wyróżnia zabieg HIFU od innych z grupy nieinwazyjnych zabiegów ginekologii plastycznej to jego wielokrotnie wyższa skuteczność udowodniona m.in. w radioterapii. Fale ultradźwiękowe oddziaływują głęboko aż na tkankę mięśniową wymuszając jej regenerację nie uszkadzając przy tym śluzówki pochwy. Skuteczność tego zabiegu jest zauważalna zarówno w terapii prewencyjnej, jak i w leczeniu wysiłkowego nietrzymania moczu i problemu luźnej pochwy, wyraźnie zmniejszając jej średnicę. Zabieg trwa 40 min i nie wymaga hospitalizacji czy wyłączenia z życia zawodowego. HIFU to obecnie niekwestionowany lider w terapii nieinwazyjnej miejsc intymnych.

Laseroterapia -Laserem  APHRODYTA

Stosowanie laserów w leczeniu wysiłkowego nietrzymania moczu (NTM) to nowoczesna, nieinwazyjna terapia oparta o efekt fototermicznego obkurczania tkanek. Energia lasera dostarczana jest do wybranych tkanek powodując remodelowanie kolagenu, a w rezultacie obkurczanie powięzi miednicy i tkanek dna miednicy. Leczona tkanka wzbogacana jest o nowy kolagen przez co staje się bardziej napięta i elastyczna. W rezultacie poprawia się wsparcie pęcherza moczowego i znikają objawy wysiłkowego nietrzymania moczu.
Zabieg przeprowadzany jest w gabinecie na fotelu ginekologicznym. Leczenie trwa przeważnie ok. 30 minut, jednak czas zabiegu dostosowywany jest indywidualnie w każdym przypadku. Zabieg nie wymaga specjalnych przygotowań, ani znieczulenia. Po zabiegu zalecane jest przestrzeganie standardowych środków ostrożności związanych z wysiłkowym nietrzymaniem moczu, czyli unikanie wysiłku powodującego nacisk na pęcherz oraz 30-dniową wstrzemięźliwość seksualną.
 

Nietrzymanie moczu leczenie

Laserowe leczenie nietrzymania moczu przynosi najlepsze rezultaty u pacjentek z łagodną i umiarkowaną postacią wysiłkowego NTM oraz mieszanym nietrzymaniem moczu. W ciągu miesiąca po zabiegu następuje stopniowe odzyskiwanie kontroli nad oddawaniem moczu. Zazwyczaj jeden zabieg pozwala pozbyć się dolegliwości, jednak w razie potrzeby po upływie 4 tygodni można powtórzyć leczenie.
Wskazaniem do zabiegu jest wysiłkowe nietrzymanie moczu, nadmierne rozluźnienie pochwy, wygładzenie naturalnych pofałdowań oraz brak satysfakcji z życia seksualnego. Najczęstsze objawy zespołu rozluźnienia pochwy to dyspareunia, spadek libido, problemy z osiąganiem orgazmu, suchość, atrofia pochwy.

Przeciwwskazania do przeprowadzenia laserowego zabiegu NTM

 • ciąża i okres laktacji
 • porfira
 • ciężkie choroby ogólnoustrojowe
 • aktywna menstruacja
 • przyjmowanie leków wrażliwych na promieniowanie
 • niezdiagnozowane krwawienie pochwowe
 • infekcja w leczonym obszarze
 • podejrzewany lub rozpoznany rak piersi
 • choroba zakrzepowo-zatorowa
Dysponujemy pełnym zapleczem diagnostycznym, laboratoryjnym i radiologicznym na terenie przychodni. Lekarze oraz cały personel zatrudniony w naszej placówce stale podnosi swoje kwalifikacje, aby jak najlepiej służyć Państwu fachową pomocą. Owocem naszych wieloletnich działań jest znaczne rozbudowanie bazy diagnostycznej i leczniczej, poprawa warunków pobytu dla naszych pacjentów oraz komfort pracy w atmosferze wzajemnego zaufania.

Lorem ipsum

Chcemy, aby każdy pacjent leczący się na terenie przychodni “Medi-Lab” czuł się bezpiecznie i pewnie. Rosnąca systematycznie liczba pacjentów utwierdza nas w przekonaniu, że jesteśmy im potrzebni, dlatego stale poszerzamy zakres swoich usług medycznych rozwijając swoją bazę diagnostyczno-leczniczą.

Aktualności

SPRAWDŹ OSTATNIE NEWSY

PRODUKCJA PRZYŁBIC

Razem z firmą Prasmet oraz WAS rozpoczęliśmy współpracę przy produkcji przyłbic ochronnych dla lekarzy. Rozdajemy je lokalnym szpitalom, jednostkom medycznym. Pierwsza partia 1000 sztuk już

Czytaj więcej »

Telemedycyna w ramach NFZ

Telemedycyna w Ramach NFZ. Zapraszamy Państwa serdecznie do skorzystania w naszej placówce z porady udzieloną drogą internetową. Udostępniamy dwa sposoby do odbycia konsultacji Za pomocą

Czytaj więcej »

Szkoła rodzenia

Szkoła rodzenia to zajęcia organizowane dla przyszłych rodziców, by przygotować ich do narodzin dziecka. Program pozawala wypracować ważne umiejętności rodzicielskie poprzez realizację zagadnień związanych z

Czytaj więcej »

Mammografia bezpłatna

PRACOWNIA MAMMOGRAFICZNA Przychodnia Medi-Lab posiada doskonale wyposażoną pracownię mammograficzną. Dysponujemy  mammografem cyfrowym GE Senographe Crystal Nova. Jak co roku w 2018  roku  pracownia uzyskała najwyższy

Czytaj więcej »

Ginekologia estetyczna

  ZABIEGI W  ZAKRESIE GINEKOLOGII ESTETYCZNEJ Laserowe leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu tzw SUI Laserowe leczenie  zespołu rozluźnienia pochwy tzw. VRS Laserowa rewitalizacja pochwy w okresie menopauzy

Czytaj więcej »
Close Menu
Skip to content